29 Ekim Coşkuyla Kutlandı

GÜNCEL Haber Girişi : 29 Ekim 2021 13:54

Cumhuriyet'in 98. yıl dönümü Koçarlı’da çeşitli törenlerle kutlandı.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu 28 Ekimde Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtına Çelenk sunulması ile başladı.

 

29 Ekim sabahı ise Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli’nin Kaymakamlık makamında kutlamaları kabul etmesiyle başlayan törenler Atatürk İlkokulunda gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile devam etti.

 

Törenlere Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Daire Müdürleri, Oda Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri, muhtarlar, siyasi parti örgütleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

GÖSTERİLER BÜYÜK ALKIŞ ALDI

 

Atatürk İlkokulunda törende Kaymakam Ersin Tepeli beraberinde, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan  tören kıtasının ve halkın bayramını kutlaması ile başlarken, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Kaymakam Ersin Tepeli günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

 

Kaymakam Tepeli yaptığı konuşmada Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyini yakalama hedefine, Bilim ve teknolojinin yol göstericiliğinde ulaşacağımıza olan inancımız tamdır.

 

Cumhuriyetimizin 98. Yılını kutlarken bugünün anlam ve önemine binaen yapmamız gereken şey, hem sahip olduğumuz değerlerin muhasebesini yapmak hem de ileriye doğru bakmaktır.

 

Bu anlamlı günde, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal savaşı kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Cumhuriyetin 100. Yılına geldiğinde güçlü demokrasi gelişmiş ekonomisiyle ülkemizin dünyada daha güzel bir yere geleceğine inanıyorum. Bu inanç ve coşkuyla  tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, çocuklara ve gençlerimize sevgilerimi bizleri yetiştiren büyüklerimize saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

Konuşmanın ardından tören kıtası ve öğrenciler tarafından tören geçişi gerçekleştirildi. İlçede eğitim veren okullardaki öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler, çeşitli gösteriler ve Halk oyunları ekipleri törene katılan vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı.

 

Gerçekleşen törenler 29 Ekim kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda ödül alan öğrencilere ödüllerinin Kaymakam Ersin Tepeli ve Belediye Başkanı Nedim Kaplan tarafından verilmesi ile son buldu.