Ayçiçeği Tarlalarında Görsel Şölen

GÜNCEL Haber Girişi : 27 Ağustos 2021 09:50
Koçarlı İlçesinde, sarı renkte çiçek açan ayçiçeği tarlaları görsel şölen oluşturdu.

Koçarlı ilçesi ve mahallelerinde  yer alan ayçiçeği tarlaları çiçek açtı. Bununla birlikte sarı rengin hâkim olduğu Koçarlı Ovası'nda, tabloyu andıran görüntüler ortaya çıktı.

 

Bölgede tarımla uğraşan üreticiler kadar fotoğraf çektirmek isteyenlerin de ilgi odağı olan tarlalar, sarı çiçeklerin büyüleyici güzelliğiyle görsel bir şölen sunuyor.

 

Koçarlı- İncirliova arası karayolunda hakim olan ayçiçeği tarlaları vatandaşların yoğun ilgisine neden oluyor. Görsel güzelliği ile hatıra fotoğrafı çektiren vatandaşlar, “Manzara güzel. Daha önce böyle güzel ayçiçeği tarlaları gördük ama bu kadar geniş ova şeklinde görmemiştik" dedi.

 

Koçarlı’da ayçiçeklerinin açıp yüzlerini güneşe dönmesinin ardından fotoğraf tutkunları, tarlaları doğal stüdyo olarak kullanıyor.

 

Sarının farklı tonları ve şeklinin güzelliğiyle ilgiyi üzerine toplayan ayçiçekleri, görenleri kendisine hayran bırakıyor.

 

Fotoğraf tutkunları ise doğal ışık ve perspektif derinliğinin en güzelinin yaşandığı ‘sarı gelin’ tarlalarında fotoğraf çekiyor.

 

Ayçiçeklerin tonlarını fon olarak kullanan vatandaşlar şapka ve gözlük gibi aksesuarlarda kullanarak fotoğraflarını zenginleştiriyor.

 

Açık hava stüdyosu olarak kullanılan  özellikle gençler, “Ayçiçekleri çok güzel.Herkese tavsiye ediyoruz. Bence herkes gelip fotoğraf çekilmeli burada. Manzara mükemmel” diye konuştu.