Başkan Adayı Yamaç, A Takımını Açıkladı

GÜNCEL Haber Girişi : 02 Aralık 2021 22:24

Koçarlı’da  uzun yıllar pide üzerinde esnaflık yapan Alaattin Yamaç, Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanlığı için aday olduğunu geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Yamaç, bu hizmet yarışında eksiklikler gördüklerini, taze kan, dinamik yapı olarak yarışa katıldıklarını söyledi.

 

Alaattin Yamaç, Koçarlı ilçesinde 2022 Ocak ayında gerçekleştirilmesi planlanan Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası kongresinde öncesi, ekibi ile birlikte basın açıklaması yaptı.

 

Esnaf ve sanatkarlara daha iyi hizmet edebilmek için bu göreve talip olduklarını belirten Yamaç, kendileri ile birlikte hareket eden tüm gönül dostlarıyla yaptığı istişareler neticesinde esnaflar  için çok güzel projelerinin olduğunu söyledi.

 

Yamaç, "Esnaf ve sanatkarlarımızın sıkıntı ve sorunlarına çözümler üreten bir yönetim kurduk. Eli sıkılmadık, hatırı sorulmadık, kapısı çalınmadık esnafımız kalmayacak. Esnaf arası eşitlik ilkesi öncelikli hedefimiz olacaktır.

 

Sivil toplum kuruluşları ilçemizin  hareket mekanizmasıdır. Sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte istişareler ederek ilçemizin  ve esnafımızı bulunduğu yerden daha ileriye götürmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

ELEŞTİRMEDİ, ‘ADAYIM’ DEDİ

 

Cemre pide salonunda düzenlenen toplantıda yönetimde de görev alması beklenen arkadaşlarıyla ve kalabalık bir esnaf grubuyla basın mensuplarıyla bir araya gelen  Yamaç, mevcut yönetimi eleştirmedi ve daha iyi hizmet vermek için dinamik kadroyla yarışa katıldıklarını dile getirdi.

 

OMUZ OMUZA YÜRÜYELİM

 

Amaçlarının hedeflerinin omuz omuza yürümek olduğunu vurgulayan Yamaç, “ilçe esnaflarının birlikteliğini ve dayanışmasını korumak, bürokrasi içerisinde boğulmadan birbiriyle iletişim halinde olan ekiple mesleki faaliyetleri kolaylaştıracak çalışmaların fitilini ateşlemek istiyoruz.

 

Esnaflarımızın birbirleriyle ve halkla iletişimini engelleyecek her türlü sorunla mücadele edebilmek olan odamızda, yeni dönemde sorumluluk almak ve hedeflere omuz omuza yürümek istiyoruz. Bu vazifenin yerine getirilebilmesinin en önemli şartı fikir alışverişinde bulunabilmek, yani istişare yolunu açık tutabilmektir” dedi.

 

"GÜÇLÜ BİR ODA OLACAĞIZ"

 

Güçlü bir odanın mensupları olmak için yola çıktıklarını vurgulayan Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı Alaattin Yamaç, “ İlçemizin en önemli odalarından biri olan Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası, yeni dönemde hak ettiği yerde olacak.

 

Üyelerimizin sorunlarının çözümü, işleyişlerin hızlanması anlamında ciddi projelerle geliyoruz. 1965 yılından beri faaliyette bulunan odamız da yeni çağın gerektirdiği kaliteye en kısa sürede ulaşacak. Ben ve yönetimimin en büyük projesi ise meslekte birlik ve dirliğin tesis edilmesi olacak.

 

Bu duygu ve düşüncelerimle adaylığımı ilan eder ve hayırlara vesile olmasını dilerim. Yönetim kurulumuzdaki değerli kardeşlerim ve ağabeylerime de bana güvenip inandıkları için ayrıca teşekkür ederim” dedi.

 

LİSTE ŞU ŞEKİLDE OLUŞTU

 

Yönetim Kurulu; Başkan Adayı Alattin Yamaç (Cemre Pide), Ahmet Akman (Jeep tamircisi), Tuncay Ocak (Esnaf), Özer Künerci (Esnaf), Regaib Erkan Kılınç (Kahveci işletmecisi), Mahir Erişmiş (Tüp ve su bayii), Hasan Arslan (Market işletmecisi)

 

Denetim Kurulu; Fulden Adıgüzel (Konfeksiyon İşletmecisi), Deniz Tırpancı (Market İşletmecisi), Metin Yaşar (Çocuk giyim)

 

Yönetim Kurulu yedek; Mehmet Ali Kocatürk (Oto Elektrikçi), Halit Atar (Kasap), Orhan Tali (Aperatif ve büfe işletmecisi) , Bülent Ergene (Kasap), Muhammet Aydın (Oto yıkama İşletmecisi), Şener Menteş (Seyyar Manav), Yeliz Kır (Kuaför)

 

Denetim Kurulu yedek; Alattin Çeviren (Anahtarcı), Necip  Can Ölkü (Lokantacı İşletmecisi), Ayşenur Taş (Aperatif İşletmecisi)