Başkan Kaplan; “O malın bir kısmı Koçarlı’nın olmalı”

GÜNCEL Haber Girişi : 12 Mayıs 2022 10:07

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden Koçarlı'da yer alan hizmet binasının bir bölümünün mülkiyetini talep edeceklerini belirterek, "Verirler diye düşünüyorum" dedi.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Koçarlı'da yer alan hizmet binasının bir bölümünü meclis kararı ile bedelsiz olarak 1 yıl süre ile Koçarlı Belediyesi’ne tahsis etmişti.

 

Mutlu Öztürk’ün belediye başkanlığı döneminde, Koçarlı Belediyesi tarafından Gündoğan Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi'ne verilen arazi üzerinde inşa edilen binadan ayrılan Koçarlı Belediyesi, kendi binasına taşındı.

 

Boşalttıkları Büyükşehir’e ait 7 katlı bina ile ilgili Belediye Başkanı Nedim Kaplan mülkiyetini isteyeceklerini belirterek, oradan elde edilen her gelir, Koçarlı'da kalmalıdır diye açıklama yaptı.

 

“KÖKTEN TAHSİSİNİ İSTEYECEĞİZ”

 

Büyükşehir'den Koçarlı Belediyesi'ne tahsis edilen bina ile ilgili projeleri olduğunu dile getiren Başkan Kaplan, söz konusu binayı eğitim kursları ve diğer etkinliklerle boş bırakmayı düşünmediklerini dile getirdi.

 

Büyükşehir'den binanın düğün salonu ile iki katının mülkiyetini talep edeceklerini açıklayan Başkan Kaplan, "Konu, önümüzdeki günlerde meclisimize gelecek, buradan da Büyükşehir'e gidecek. Oranın 2 katının Koçarlı Belediyesi'ne kökten tahsisini isteyeceğiz.

 

O bina Koçarlı'da, Allah razı olsun. Her kim yaparsa başım gözüm üstüne. Yeri doğrudur, yanlıştır tartışılabilinir. Onu bir kenara bıraktık. Şimdi o binadan elde edilen her gelir, Aydın'ın 17 ilçesine katkı sunar.

 

Düğün salonundan aldığın bin lira paranın geliri Didim'e de gider. Oradan elde edilen her gelir, Koçarlı'da kalmalı. Bu bizim tezimiz. Binada yapılan tarımsal daire, ASKİ faaliyetlerine de eyvallah" dedi.

 

Büyükşehir’in taleplerine vereceği cevaba bakacaklarını dile getiren Kaplan, sözlerini şöyle tamamladı: "Büyükşehir ne yapacak bir daha bakacağız. Ondan sonra yasal zemine mi taşınır? Verirler diye düşünüyorum. O malın bir kısmı Koçarlı’nın olmalı."