Başkan Kaplan, Sata Sata Yer Bırakmadı

GÜNCEL Haber Girişi : 15 Nisan 2022 15:58
İyi Parti İlçe Başkanı İstek, 3 yılda 188 taşınmaz satılmasına tepki gösterdi.

İYİ Parti Koçarlı İlçe Başkanı Zülfikar İstek, AK Parti'li Nedim Kaplan başkanlığındaki Koçarlı Belediyesi'nin taşınmaz satışına tepki göstererek, "Bir önceki dönem belediye başkanını sürekli mülk satışı sebebiyle eleştirenler şimdi daha fazla yer satıyorlar" dedi.

 

3 YILDA 188 TAŞINMAZ SATILDI

 

Ak Partili Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın, göreve geldiği 2019 yılından beri bir çok yeri sattığını söyleyen Başkan İstek, “Nedim Kaplan, seçim meydanlarında “Bunlar sata sata yer bırakmadı. Koçarlı’nın Bütün mallarını sattılar”diyerek tepki gösteriyordu. Şimdi geldiğimiz noktaya bakın.

 

2019 yılında göreve başlayan Kaplan, 3 yıllık bir dönemde Koçarlı Belediyesine ait 188 taşınmazı sattı. Yapılan yatırımlar Belediye bütçesinden yapılmıyor. Peki o zaman bu satışlardan elde edilen para nerde harcanıyor” ifadelerine yer verdi.

 

MİLLET İTTİFAKI HAYIR DEDİ

 

Koçarlı Belediye taşınmaz satışlarına tepki gösteren İYİ Parti İlçe Başkanı Zülfikar İstek, Meclis toplantısında Millet İttifakı’nın hayır oylarına rağmen Cumhur İttifakı’nın evet oyları ile belediye başkanına, mülkiyeti belediyeye ait taşınmazlar için satış yetkisi verilmiş.

 

Bir önceki dönem belediye başkanını sürekli mülk satışı sebebiyle eleştirenler şimdi daha fazla yer satıyorlar. Nisan ayında 37 adet taşınmaz satışa çıkarıldı. Muhammen bedel yaklaşık 4 milyon lira. Hani Koçarlı’nın  hiçbir malını satmayacaktınız” ifadelerini kullandı.

 

“HANİ KOÇARLI’YA PARA YAĞACAKTI?”

 

"Hani siz satan değil alan belediye olacaktınız? Hani Koçarlı’ya para yağacaktı, satmaya ihtiyacınız yoktu?" diyen İlçe Başkanı İstek, belediye tarafından satılan taşınmazların büyük çoğunluğunun Büyükşehir Yasası'ndan önce köy olan mahallelere ait olduğunu söyledi. Köylünün malının satıldığının altını çizen İstek, " Koçarlı halkı satış kararının altına imza atanları unutmayacaktır" dedi.