Bir Tuğlada Sen Koy

YAŞAM Haber Girişi : 12 Mayıs 2021 12:07

Barakada Yaşamlarını Sürdüren Aile Yardım Bekliyor.

 

Koçarlı'da barakada yaşayan Şühret ve Necla Biçen çifti, kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.

 

Koçarlı'da 11 yıl önce oğulları Okan Biçen hakkında bir trafik kazasında ölüme sebebiyet vermekten açılan dava nedeniyle tüm servetlerini kaybeden Şühret ve Necla Biçen çifti, Atatürk Mahallesi'nde tuvalet ve banyosu olmayan baraka evde yıllardır yaşam mücadelesi veriyor.

 

Kendilerine uzanacak bir yardım eli bekleyen Biçen ailesine, hayırsever vatandaşlar tarafından tuvalet ve banyo yaptırılıyor.

 

BARAKAYA DÖNMEK ZORUNDA KALDI

 

2 yıl önce aileyi barakada ziyaret eden Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “İlçeye yapılacak TOKİ konutlarından bir ev verileceğini, eviniz yapılıncaya kadar size Koçarlı'da ev kiralayacağım”demişti.

 

Kaplan, aileye ev kiralayarak teslim etmesine rağmen aile evde bir gün kalmadan, Necla Biçen’e kanser teşhisi konulmasından dolayı tahta barakaya dönmek zorunda kaldı.

 

BAKACAK KİMSEM YOK

 

Kanser teşhisi konulmasıyla büyük üzüntü yaşayan Necla Biçen, “Belediye Başkanımız Nedim Kaplan ev kiralayarak bizlere yardımcı oldu. Daha evde bir gün kalmadan kansere yakalandığımı öğrendim. 

 

Kemoterapi tedavisi gördüğüm için bakacak kimsem yok. Tahta barakamın yakınında hiç olmazsa komşularım var gelinim var. Onlar yardımcı oluyor,bakıyor. Onun için tekrar barakama dönmek zorunda kaldım” dedi.

 

HAYIRSEVERLER YARDIMCI OLDU

 

Yaşadığı bütün zorluklara rağmen hayatta kalma mücadelesi veren Biçen ailesine hayırseverler koştu. Tahta barakasında tuvalet ve banyosu olmadığını öğrenen vatandaşlar, el birliği ile yapmaya başladı.

 

İsimlerini açıklanmasını istemeyen hayırsever vatandaşlar, aile için yardım kampanyası başlatılmasını istediler. Ailenin durumunun olmadığını söyleyen vatandaşlar “Ailemiz tahta barakadan oluşan bir mutfak ve kaldıkları bir çardakları var.  

 

Aile için buraya bir mutfak ve bir oda yapmak istiyoruz. Yardım etmek isteyen hayırseverlerimize “Bir Tuğlada Sen Koy” diyerek destek istiyoruz”dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.