Bu görüşme Koçarlı’da gündem oldu

GÜNDEM Haber Girişi : 11 Mayıs 2022 12:36

DEVA Partisi Aydın İl Başkanı Meltem Gürler, Koçarlı eski Belediye Başkanı Mutlu Öztürk ile bir araya geldi.

 

DEVA Partisi Aydın İl Başkanı Meltem Gürler, ilçe ziyaretlerine Koçarlı ile devam etti. Efeler İlçe Başkanı Mehmet Karakavukoğlu’nun eşlik ettiği İl Başkanı Gürler, ilçede parti üyesi Mehmet Aksoy tarafından karşılandı. İlk olarak Gürler, Koçarlı’nın ilk ve tek kadın muhtarı olan Hanife Kırkuşu’nu ziyaret etti.

 

Ziyarette bir araya geldiği Gündoğan Mahallesi Muhtarı Kırkuşu’ndan göreve seçilme hikayesini dinleyen Gürler, "Gurur duydum Hanife Hanımla. ‘Kadından muhtar mı olur?’ demişler ilk adaylığında. Az farkla seçilmiş önce. İkinci adaylığında ise karşısına çıkan olmamış başarılı muhtarımızın. Kadınlar siyasete lazım" ifadelerini kullandı.

 

Kırkuşu’nun ardından Başkan Gürler, Koçarlı eski Belediye Başkanı ve aynı zamanda Koçarlı Ziraat Odası Başkanı olan Mutlu Öztürk ile buluştu. Cemre Pide Salonu’nda gerçekleştirilen Öztürk ve Gürler görüşmesinde, İlçe Başkanı Karakavukoğlu ve partili Aksoy da hazır bulundu. Yapılan görüşmede DEVA Partisi’nin ilçede yapacağı teşkilatlanma çalışmalarının de alındığı öğrenildi. Gürler, kendilerini ağırlayan Öztürk ve Aksoy’a teşekkür etti.