Çanakkale Zaferi’nin 106. yılı Koçarlı’da törenle kutlandı

GÜNDEM Haber Girişi : 18 Mart 2021 12:06
Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü kapsamında Koçarlı’da anma programı düzenlendi.

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü kapsamında Koçarlı’da anma programı düzenlendi.

hasbas


Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla Koçarlı’da anma programı Cumhuriyet meydanında gerçekleştirildi. Covid-19 salgınına karşı alınan önlem ve tedbirler dolayısıyla kitlesel katılımın olmadığı tören, Kaymakam Ersin Tepeli ve Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın çelenk koyması ile başladı. 


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunması sonrasında öğrencilerin şiirleriyle devam etti.


Jandarma Astsubay çavuş Muhammed Arslan’ın törende yaptığı konuşmada, “Çanakkale zaferi gibi büyük bir mirasa sahip olan, bir millet onunla ne kadar iftihar etse yeridir. Böyle bir iman ve ahlak destanı çıkarabilen bir toplum, en zor şartlarda bile daima toparlanıp dirilme kabiliyetine sahip demektir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmetle minnetle anıyoruz, şehitlerimizin ruhları şad olsun”dedi.


İlçe genelinde 18 Mart şehitler günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri Kaymakam Ersin Tepeli ve Belediye Başkanı Nedim Kaplan tarafından verildi.  


Program, Şehit Kabirlerinin ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim okunması ve dualar edilmesinin ardından, karanfil bırakması ile son buldu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.