Koçarlı’da Bayramlaşma krizi

GÜNCEL Haber Girişi : 21 Temmuz 2021 14:46

 

 

 

Koçarlı İlçesinde Kaymakamlık tarafından düzenlenen bayramlaşma programına Siyasi Parti Başkanlarının çağrılmaması krize neden oldu.

 

Koçarlı Kaymakamlığı 17 Temmuz 2021 Cumartesi günü Koçarlı Öğretmen evinde bayramlaşma programı düzenlendi. Programa Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve daire amirleri davet edildi.

 

Her yıl çağrılan bayramlaşma programına,  bu yıl siyasi parti Başkanlarının çağrılmaması tepkilere neden oldu.

 

Milli ve dini bayramlar halkın birlik beraberliği İçin önemli olduğunu vurgulayarak tepkisini dile getiren İYİ Parti Koçarlı İlçe Başkanı Zülfikar İstek, “Şimdi diyeceksiniz ki salgın var ; e üç gün önce 15 Temmuz u kutlarken salgın yok muydu? Bugün Koçarlı da salgın varda Efeler de yok mu? , Bozdoğan da Karpuzlu da yok mu? Söke de salgın yok mu? Milli ve dini bayramlar halkın birlik beraberliği İçin çok önemlidir? Lütfen halk ile aranıza mesafe koymayınız” dedi.

 

Sözlerinde eski bayramları da hatırlatan Başkan İstek, “Hani deriz ya hep “ Nerede o eski bayramlar “ Bu sözü Koçarlı da gerçeğe dönüştürdük, Eskiden , tüm kurum amirleri , sivil toplum kuruluşları , siyasi partiler , muhtarlar ve halkın katılımı ile öğretmenevinde bayramlaşırdık.  

 

O günler artık çok gerilerde kalmış ; bayramlaşmalar bayramdan önce 3-5 kurum amiri ile yapılır olmuş. Şunu unutmayın ki halkı ve sivil toplum örgütlerini yok sayarsanız , aranıza mesafe koyarsanız halktan uzaklaşırsınız.Halktan uzaklaşan yöneticiler halkın sorunlarını çözemez”dedi.