Koçarlı’da Tuvaletler İçler Acısı

GÜNCEL Düzenleme Tarihi : 19 Temmuz 2021 08:30 Haber Girişi : 14 Temmuz 2021 14:08

 

 

 

Koçarlı İlçe Merkezinde tarihi Cihanoğlu camii yanında  bulunan Belediye'ye ait umuma açık tuvaletler ilgisizlik ve bakımsızlıktan mide bulandırıyor.

 

Esnaflar ve vatandaşlar tarafından kullanılan Belediye'ye ait tuvaletlerin, temizliğinin yapılmaması, tuvaletlerin tıkanması nedeni ile ortaya çıkan rezil görüntüler, İlçenin en fazla kullanılan iki umuma açık tuvaletine belediyenin yeterli ilgiyi göstermemesi vatandaşların tepkisine neden oluyor.

 

Pislikten geçilmeyen tuvaletlerin temizlenmesini isteyen vatandaşlar, iki tuvalette bakımsızlıktan oluşan görüntülere tepki gösteriyorlar. Pislikten içine girilemeyen tuvaletlerin Koçarlı'ya yakışmadığını söyleyen vatandaşlar, "Tuvaletlerin çoğu tıkanmış, birkaçı da bozuk olmasından dolayı kilitli.

 

Tuvalet taşları pislik içinde, lavabolarda sabun yok, yaydığı koku dayanılmaz, tuvaletler adeta mikrop yuvası olmuş. Tuvaletlerin rezil hali bu ilçeye yakışmıyor. Belediye yetkililerin bu görüntüyü ortadan kaldırması ve kalıcı bir çözüm bulmasını istiyoruz" ifadelerini kullandılar.

 

TARİHİMİZE YAKIŞMIYOR

 

Tarihi Cihanoğlu Camii yanında bulunmasından dolayı birçok yerli ve yabancı turistlerinde kullandığı tuvaletler kötü görüntülere neden oluyor.

 

 Vatandaşlar, belediye ait olan umuma acık tuvaletin bakımsız oluşuna tepki gösterirken, “Belediye ait umuma açık tuvaletin hali içler acısı. İnsan buraya gelmeye utanıyor. Misafirimiz geliyor. Tuvalete gitmek istese nereye göndereceğiz. Biz esnaf olarak utanıyoruz.

 

Bizim isteğimiz bu tuvaletin bir an önce bakımının yapılması, ilçemize ve tarihi Cihanoğlu camiine yakışacak hale gelmesini istiyoruz”dediler.