Koçarlı’da Tuvaletler İçler Acısı

GÜNCEL Haber Girişi : 28 Mart 2022 08:26
Koçarlı İlçe Merkezinde tarihi Cihanoğlu camii yanında ve minibüs garajında bulunan umuma açık tuvaletler ilgisizlik ve bakımsızlıktan mide bulandırıyor.

Esnaflar ve vatandaşlar tarafından kullanılan Belediye'ye ait tuvaletlerin, temizliğinin yapılmaması, tuvaletlerin tıkanması nedeni ile ortaya çıkan rezil görüntüler, İlçenin en fazla kullanılan iki umuma açık tuvaletine belediyenin yeterli ilgiyi göstermemesi vatandaşların tepkisine neden oluyor.

 

Pislikten geçilmeyen tuvaletlerin temizlenmesini isteyen vatandaşlar, iki tuvalette bakımsızlıktan oluşan görüntülere tepki gösteriyorlar. Pislikten içine girilemeyen tuvaletlerin Koçarlı'ya yakışmadığını söyleyen vatandaşlar, "Tuvaletlerin çoğu tıkanmış, birkaçı da bozuk olmasından dolayı kilitli.

 

Tuvalet taşları pislik içinde, lavabolarda sabun yok, yaydığı koku dayanılmaz, tuvaletler adeta mikrop yuvası olmuş. Tuvaletlerin rezil hali bu ilçeye yakışmıyor. Belediye yetkililerin bu görüntüyü ortadan kaldırması ve kalıcı bir çözüm bulmasını istiyoruz" ifadelerini kullandılar.

 

İLÇEYE YATIRIMLAR YAPILIYOR TUVALETLER BAKIMSIZ

 

Vatandaşlar, belediye ait olan umuma acık tuvaletlerin bakımsız oluşuna tepki gösterirken, “Marka ilçe diye reklamlar yapılıyor. Yatırımlar yapılıyor.

 

Ama ilçemiz garajında bulunan ve tarihi cihanoğlu caminde bulunan tuvaletler içler acısı. İnsan buraya gelmeye utanıyor. Misafirimiz geliyor. Tuvalete gitmek istese nereye göndereceğiz. Biz esnaf olarak utanıyoruz.

 

Bizim isteğimiz bu tuvaletin bir an önce bakımının yapılması, ilçemiz garajına ve tarihi Cihanoğlu camiine yakışacak hale gelmesini istiyoruz”dediler.