Koçarlı EKKK’den Anlamlı Bağış

GÜNCEL Haber Girişi : 09 Mart 2022 09:29

Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, 80 kadın ortağı adına Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı ve Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'na 2'şer bin lira bağışladı.

 

Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla örnek bir karara imza attı. Ortağı olan 80 kadına çiçek göndermek yerine ESKKK, çiçek almak için harcamayı planladığı 4 bin lirayı 40 kadın ortak için Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına,  40 kadın ortak için  Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'na bağışladı.

 

2'şer bin liralık bağışları, Halk Bankası'na giderek, iki vakfın hesaplarına yatıran Koçarlı ESKKK Başkanı İlker Aşkın, kadın üyeleri adına da banka ve kooperatif personellerine çiçek takdim etti.

 

Polis ve askerlerin vatanın bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği için canını hiçe sayarak görev yaptığına dikkat çeken Başkan Aşkın, "Kooperatif olarak polislerimizin, askerlerimizin yanında olduğumuzu hissettirmek istedik.

 

Bunun için de Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile 80 kadın ortağımıza göndermeyi planladığımız çiçeklerin parasını, güvenlik güçlerimizin vakıflarına bağışlama kararı aldık. Kadınlarımız adına yaptığımız bağışı Allah kabul etsin. Dualarımız polislerimizle, askerlerimizle. Tüm kadınlarımızın da günlerini kutluyoruz" dedi.