Şehit Annesi Gözyaşlarını Tutamadı

GÜNCEL Haber Girişi : 18 Mart 2022 13:01

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümü dolayısıyla Koçarlı'da anma programı düzenlendi.

 

Duygusal anların yaşandığı programda şehit annesi gözyaşlarını tutamadı. Koçarlı Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğur Çelik’e sarılarak ağlayan  şehit annesi salondakileri ağlattı.

 

Koçarlı  ilçesinde düzenlenen programa; Kaymakam Ersin Tepeli, Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Daire amirleri, Sivil Toplum Örgütü Başkanları, Siyasi Parti Başkanları ve Şehit yakınları katıldı.

 

Kaymakam Ersin Tepeli, Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın Atatürk anıtına Çelenk sunmasıyla başlayan tören Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Belediye Konferans Salonunda devam etti.

 

Koçarlı İmam Hatip Ortak okulu öğrencilerinin okuduğu şiirlerle devam eden anma programı öğrencilerin hazırladığı tiyatro gösterimi ile devam etti.

 

Duygusal anların yaşandığı anma programında şehit annesi göz yaşlarını tutamadı.

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümünde konuşma yapan Jandarma Astsubay Çavuş Burak Karabulut, “Bu alay sancağı, Gelibolu savaş alanından getirilmiştir. Ama esir edilmemiştir.

 

Çünkü Türk ulusunun milli geleneklerine göre bir alayın sancağı, alayın son eri ölmeden teslim edilmez. Bu sancak, sonuncu muhafızın da ölü olarak altında yattığı bir ağacın dalına asılı olarak bulunmuştur. Kahramanlık timsali olarak karşınızda duran bu Türk alayı sancağını selamlamadan geçmeyin”dedi.

 

Anma programı, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerin verilmesiyle sona erdi.