Başkan Kaplan “Muhtarlıklar vatandaşın çaldığı ilk kapıdır”

GÜNCEL Haber Girişi : 18 Ekim 2023 16:30
Başkan Kaplan “Muhtarlıklar vatandaşın çaldığı ilk kapıdır”

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, muhtarların günlerini kutladı.

Tıkla

 

Açıklamasında Muhtarların, milletin eli, gözü ve kulağı olduğunu vurgulayan Başkan Kaplan, “Devletimizin vatandaşlarımıza ulaşmasında ve vatandaşlarımızın da devletimize ulaşmasında her zaman en ön saflarda olan muhtarlarımız, halkımızın kendi içlerinden biri olarak gördükleri, her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir”dedi.

 

19 Ekim 1829 tarihinde kurulan ve bu yıl  8.’incisi kutlanacak olan Muhtarlar günü dolayısıyla Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, bir mesaj yayınladı.

 

MUHTARLARIMIZ DEMOKRATİK KÜLTÜRÜMÜZÜN MİHENK TAŞIDIR

 

Başkan Kaplan, yayınladığı mesajda, vatandaşların ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında, sorunlarının çözüme kavuşturulmasında kilit role sahip olan muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladığını ifade ederek, “Muhtarlarımız demokratik kültürümüzün gelişimi noktasında birer mihenk taşı konumundadırlar. Devletimizin vatandaşlarımıza ulaşmasında ve vatandaşlarımızın da devletimize ulaşmasında her zaman en ön saflarda olan muhtarlarımız, halkımızın kendi içlerinden biri olarak gördükleri, her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir.

 

Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Bizlerde Koçarlı’mız için durmaksızın çalışırken en yakın mesai arkadaşlarımız olan muhtarlarımızla her fırsatta bir araya gelerek ilçemize katkı sağlamak için istişarelerde bulunuyoruz” dedi.

 

MUHTARLARIMIZ VATANDAŞLARIMIZLA ARAMIZDA KÖPRÜ GÖREVİNİ ÜSTLENİYORLAR

 

Vatandaşın çaldığı ilk kapı olan muhtarların yerel yönetimlerin vazgeçilmez bir parçası olduğunu da dikkat çeken Başkan Kaplan,  “Eğer hedefiniz vatandaşa hizmetse muhtarla beraber çalışır ve hizmeti birlikte götürürsünüz. Biz de vatandaşa hizmet noktasında muhtarlarımızın taleplerine önem vererek mahallelerimizin sorunlarını birlikte çözmeye çalışıyoruz.

 

Muhtarlarımız vatandaşlarımızla aramızda köprü görevini üstleniyorlar ve bu köprü görevini de 52 mahallemizde en iyi şekilde yerine getiriyorlar. Bu duygu ve düşünceler ile mahallelerinin her türlü ihtiyacını tespit edip vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşmasını sağlayan mahalle muhtarlarımıza, ortaya koydukları özverili hizmetlerinden ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, öncelikle Koçarlı’mızda bulunan 52 mahallemizde görev yapan, demokrasimizin temel taşı, vatandaşlarımızın güzide temsilcisi ve hizmetkarı muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü tebrik ediyorum." dedi.