Bu ilçede cezaevine girmeyen kalmayacak

GÜNCEL Haber Girişi : 01 Ağustos 2023 15:56

Koçarlı ilçesinde atıl vaziyette duran cezaevi restore edilerek kadınların hizmetine sunulacak.

Tıkla

 

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, eski cezaevi binasını restore ederek, kadınların hizmetine sunacak. Proje aşamasındaki binanın büyük bir bölümü kadınlar için dinlenme ve üretim alanlarına dönüştürülecek, bir bölümü de cezaevi ile ilgili müze yapılacak.

 

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, İçişleri Bakanlığı’ndan Koçarlı Belediyesi’ne geçen, atıl vaziyetteki Koçarlı Kapalı Ceza İnfaz Kurumu eski binasında incelemelerde bulundu. Dokusu bozulmadan restore edilerek hizmete sunulacak olan cezaevinde bazı odalar aslına uygun olarak yapılacak.

 

İçerisinde cezaevine ait eşyalardan müzenin de yapılacağı ve ayrıca koğuşlarda maketten mahkum ve gardiyanların da olacağı belirtildi.

 

“KADINLARIMIZ GÜLERSE, GÜZELLEŞİR MEMLEKETİM”

 

İlçesinde, kadınların erkeklerden hep bir adım önde olmasına büyük önem verdiğini belirten Kaplan, “Cezaevi binasını restore ederek kadınlarımızın hizmetine açmayı planlıyoruz.

 

Bu binada kadın üretim ve dinlenme merkezi açarak, kadınlarımıza hem sosyal, hem de ekonomik alanlar oluşturacağız. Merkezimizde kadınlarımız, çay ve kahvelerini içip dinlenecek, günlerini ve benzeri etkinliklerini yapacak, ayrıca ürettikleri ürünleri de satacak.

 

Kadınlarımız gülerse, güzelleşir memleketim. İlçemizde kadınlarımız hep bir adım önde olacak” ifadelerini kullandı. Başkan Kaplan, söz konusu taşınmazın bir bölümünü ise cezaevi ile ilgili müze yapmayı da planladıklarını sözlerine ekledi.