Koçarlı Bağarası sınırına kadar doğalgaza kavuşacak

GÜNCEL Haber Girişi : 09 Şubat 2024 17:24
Koçarlı Bağarası sınırına kadar doğalgaza kavuşacak

Koçarlı’da yaşayan halkın tamamının doğalgaz hizmeti ile buluşması için doğalgaz çalışmasının yakından takipçisi olan Belediye Başkanı Nedim Kaplan ilçe merkezinden Büyükdere, Şahinciler, Sobuca, Yeniköy ve Bıyıklı Mahallesini de içine alan Bağarası sınırına kadar olan hat üzerindeki mahallelerin Doğalgaza kavuşacağını açıkladı.

 

Geçtiğimiz yıl ilçe merkezini doğalgaz ile tanıştıran ve İlçede yapılan doğalgaz yatırımının önemli olduğunun altını çizen Başkan Kaplan, İlçe merkezinin yaklaşık yüzde 75’lik kısmında, doğalgaz çalışmasını tamamladıklarını söyledi.

 

2025 YILI SONUNA KADAR TÜM MAHALLELERİMİZ DOĞALGAZA KAVUŞACAK

 

Devam eden çalışmalarla bu yıl Söke ilçesine bağlı Bağarası mahallesi sınırına  kadar olan hat üzerindeki mahallelerde çalışmaların başlayacağı müjdesini veren Başkan Kaplan “2025 yılının sonuna kadar tüm mahalleleri doğalgaz ile buluşturacağız” dedi.

 

Koçarlı için hayal olan doğalgaz kullanımını ilçeye kazandıran Başkan Kaplan, “Geçtiğimiz yıl itibariyle evlerimizde doğalgaz kullanılmaya başlandı. Söz vermiştik. Doğalgazı ilçemize getireceğimizi ve konutların doğalgaz ile ısınacağını söylemiştik. Hayal olarak görünen doğalgaz şimdi ilçemizde kullanılmaya başlandı. Hayalleri gerçekleştirmenin, sözümüzü tutmanın gururunu yaşıyoruz ve bu gurur tüm ilçemize yaymak için çalışmalarımız devam ediyorum” dedi.

 

Koçarlı’da halkın tamamının doğalgaz hizmeti ile buluşması için doğalgaz çalışmasının yakından takipçisi olduklarının da altını çizen Başkan Kaplan, “Sürekli doğalgaz yetkilerimiz ile sahada incelemelerde bulunuyoruz. İlçe merkezimizde çok az yer kaldı inşallah onları da tamamlayacağız ve çalışmaları hızlandırıp 2024 Mart-Nisan ayı fizibilite çalışmalarımız tamamlanmasının ardından doğalgaz çalışmalarımıza yeniden başlayacağız. 2025 yılının sonuna kadar batı bölgemizde bulunan tüm mahallelerimizi, doğalgaz ile kavuşturacağız" diye konuştu.

 

YÜZDE 75 TAMAMLANDI

 

İlçe merkezinin yüzde 75’lik kısmında doğalgaz çalışmasını tamamladıklarını anlatan Kaplan, doğalgaz hattının geçtiği cadde ve sokaklar üzerinde yaşayan vatandaşların, bir an önce aboneliklerini yaptırıp, evlerini doğalgazla buluşturmalarını tavsiye etti.

 

Kaplan, doğalgazın çevre dostu ve kullanımı zahmetsiz bir yakıt olduğunu hatırlattı. Koçarlı’da 2022 de başlayan çalışmaların 2023’te büyük bir yol kat ettiğini, 2024 ve 2025 yılları içerisinde doğalgaz ile buluşturma hedeflerini gerçekleştireceklerini dile getiren Kaplan, İlçemize olan destekleri için “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımıza, AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sn. Mustafa Savaş’a, Milletvekillerimize, Enerya yetkililerimize, yetkili müteahhitlik firmamıza ve sahada çalışan personellerine teşekkür ederim” dedi.