Koçarlı’da hava basınçlı enjektör ele geçirildi

GÜNCEL Haber Girişi : 27 Nisan 2024 12:54
Koçarlı’da hava basınçlı enjektör ele geçirildi

Koçarlı ilçesinde jandarma ekipleri tarafından ormanda durdurulan bir şahıstan faturasız havalı tüfek ve tüfeğe ait 9 adet hava basınçlı enjektör ele geçirildi.

Tıkla

 

Koçarlı İlçesine bağlı Kızılcabölük mahallesinde İlçe jandarma ekipleri tarafından orman içerisinde şüphe üzerine durdurulan bir şahıstan faturasız havalı tüfek ve tüfeğe ait 9 adet hava basınçlı enjektör ele geçirildi.

 

Koçarlı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen devriye esnasında orman içerisindeki Ö.K. isimli şahıs şüphe üzerine durdurdu. Şahsın üzerinde yapılan aramada izinsiz yabani hayvan vurmak amacıyla kullanıldığı değerlendirilen 177 CAL faturasız havalı tüfek ile bu tüfeğe ait 9 adet hava basınçlı enjektör, 2 adet kullanılmamış enjektör iğnesi, 1 adet faturasız kuru sıkı tabanca, 1 adet de şarjör ele geçirildi.

 

Şüpheli şahsa 5729 Sayılı Kanun kapsamında 8 bin 322 TL idari para cezası uygulanırken, muhafaza altına alınan havalı tüfek ve enjektörler Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.