Koçarlı’nın ilk Togg’u geldi

GÜNCEL Haber Girişi : 18 Aralık 2023 16:37
Koçarlı’nın ilk Togg’u geldi

Başkan Kaplan “TOGG Koçarlı’ya Çok Yakıştı”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde üretilen Türkiye Yüzyılı'nın ilk eseri olan, Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG, Koçarlı’da ki ilk sahibine ulaştı.

 

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG Türkiye’nin yollarında giderek yaygınlaşırken Koçarlı ilçesinde Togg’un ilk sahibi Sabri Demir oldu.

 

Kapadokya rengindeki Togg’u teslim alan Sabri Demir sevincini Belediye Başkanı Nedim Kaplan ile paylaştı. TOGG’un Koçarlı’ya çok yakıştığını ve Koçarlı İlçesine gelmesinden duyduğu gururu ifade eden Başkan Kaplan, aracı incelemesinin ardından,  “Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcına ancak böyle bir araç yakışırdı. Bizlere bu gururu yaşatan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Sabri Demir kardeşimize İlçemizin ilk TOGG'unun hayırlı olmasını dilerim” dedi.

 

Aracı inceleyen Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Togg’un muhteşem bir eser olduğunu, konforu ve bütün donanımları ile standartların üzerinde Türkiye’ye yakışan bir araç olduğunu ifade ederek, “Gönlü bu topraklarda olan herkesi heyecanlandıran, Türkiye’nin markası TOGG ilçemizde ilk sahibine teslim edildi. Gelişen, üreten güçlü Türkiye, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde emin adımlarla devam ediyor. 

 

 

Artık yerli uçağımızı, tankımızı, gemimizi, İHA, SİHA ve otomobilimizi üretebilen bir ülke olduk. Tüm bunlar son 20 yılda oldu. Hayal dahi edilemeyen şeyler Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gerçek oldu. Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcına da ancak böyle bir araç yakışırdı. Tüm ülkemize bu büyük gururu ve heyecanı yaşatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve emek veren herkese bir kez daha gönülden teşekkür ediyoruz. TOGG ilçemize hayırlı olsun” dedi.

 

Togg’un Koçarlı ilçesinde ki ilk sahibi Sabri Demir ise, Togg’a binmenin kendilerine ayrı bir gurur ve mutluluk verdiğini belirtti.