Koçarlı tek yürek oldu Cumhuriyet’in 100. Yılını kutladı

GÜNDEM Haber Girişi : 28 Ekim 2023 22:14
Koçarlı tek yürek oldu Cumhuriyet’in 100. Yılını kutladı

 

Tıkla

Cumhuriyetin 100.Yılı Kutlama Etkinlikleri kapsamında, Koçarlı’da Fener Alayı coşkusu yaşandı.

 

Koçarlı Cumhuriyet Meydanında toplanan protokol ve vatandaşlar 100. Yıl coşkusunda ilçe sokaklarını fener alayı ile aydınlattı. Cumhuriyet meydanından başlayan fener alayında Türk Bayrakları, meşaleler ile etkileyici görüntüler ortaya çıktı. Yüzlerce Koçarlılı, milli marşlar eşliğinde, coşkuyla Türk bayrakları sallayarak Cumhuriyetin 100. yılının anlamını bir kez daha vurguladı.

 

Gerçekleşen Fener Alayına Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve yüzlerce Koçarlılı vatandaş katıldı.

 

Küçükten büyüğe tüm Koçarlı ellerinde bayraklarla Fener alayına katılırken, bazı vatandaşlar ise fener alayına evlerinin balkonlarından bayrak sallayarak destek verdi.

 

Koçarlı’da gerçekleşen "100. Yıla İlk Adım"  Fener alayında açıklama yapan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Cumhuriyetin 100. Yılının Türk milletinin birlik ve beraberlik ruhunu yeniden hatırlattığını ifade ederek, “Bugün herkes tek bir duygu için burada. Cumhuriyet için.  Vatan, Millet, Bayrak sevgisi için. Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve demokrasi şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum’’ dedi.

 

“100. Yıla İlk Adım"  Fener Alayı Yürüyüşü, Koçarlı Cumhuriyet Meydanı'nda marş dinletileri ve halk oyunları gösterileri ile son buldu.