Başkan Kaplan din görevlileri ile kahvaltıda buluştu

GÜNCEL Haber Girişi : 12 Ekim 2023 08:31
Başkan Kaplan din görevlileri ile kahvaltıda buluştu

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla ilçede görev yapan din görevlileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Tıkla

 

Koçarlı Millet Bahçesinde gerçekleşen programa İlçe Kaymakamı Ersin Tepeli, İlçe Müftüsü Kazım Ünsal ile ilçede görev yapan Din Görevlileri katıldı.

 

Kahvaltının ardından konuşma yapan ve yaptığı konuşmada toplumun manevi değerlerinin korunması ve aktarılmasında önemli rol üstlenen ve emek veren tüm din görevlilerinin haftasını kutlayan Başkan Kaplan, “Sizler bizim için oldukça önemlisiniz. Toplumun bütün kesimlerine en hızlı ulaşabilen kişiler sizlersiniz. Sadece din görevlisi noktasında değil, gerek köylerde, gerek en ücra mahallelerde bile vatandaşların bir sürü meselesini çözebilen kişiler sizlersiniz. Yürüttüğünüz bu kutsal görev, birlik ve beraberliğimizin teminatıdır. Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyduk. Katılımınız için de çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmanın ardından İlçe Müftülüğü tarafından göreve yeni başlayan en genç ve en uzun görevde olan din görevlilerine plaket takdimi Kaymakam Tepeli ve Başkan Kaplan tarafından yapılırken, İlçe Müftüsü Kazım Ünsal tarafından ise Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla kendilerini ağırlayan Belediye Başkanı Nedim Kaplan’a günün anısına çiçek takdim edildi. 

 

Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.