Koçarlı’nın gururu oldu

GÜNCEL Haber Girişi : 04 Temmuz 2024 11:12
Koçarlı’nın gururu oldu

Koçarlı Cumhuriyet Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Sıla Aykutlu, 36 kilometrelik U15 yol yarışı parkurunda, yaklaşık 40 sporcu ile birlikte pedal çevirdi.

 

Kendisinden 2 yaş daha büyük sporcularla yarışan Aykutlu, beşinci olmayı başardı.

 

Koçarlı’lı 13 yaşındaki sporcu Sıla Aykutlu, Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası’na katıldı. Yaklaşık 40 sporcunun katıldığı 36 kilometrelik U15 yol yarışı parkurunda, kendisinden 2 yaş daha büyük sporcularla mücadele eden Aykutlu, beşinci olmayı başardı.

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası, Aksaray’da yapıldı. Ülkenin çeşitli illerinden sporcuların ilgi gösterdiği şampiyonaya, Aydın’ın Koçarlı ilçesinden de 13 yaşındaki Sıla Aykutlu katıldı. Cumhuriyet Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi olan Aykutlu, 36 kilometrelik U15 yol yarışı parkurunda, yaklaşık 40 sporcu ile birlikte pedal çevirdi.

 

Kendisinden 2 yaş daha büyük sporcularla yarışan Aykutlu, beşinci olmayı başardı. Elde ettiği başarı ile Koçarlı ve Aydın’ın gururu olan Aykutlu, “Bisiklet binmeyi çok seviyorum. Yaklaşık 6 aydır hazırlandığım Türkiye Şampiyonası’nda beşinci oldum.

 

Bir dahaki şampiyonaya daha fazla hazırlanacağım ve daha iyi dereceler elde ederek, Aydın ve Koçarlı’yı mutlu edeceğim. Desteğini her zaman yanında hissettiğim aileme çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.